Jagórfest jest corocznym festiwalem muzyki rockowej i metalowej. Organizowany jest zawsze w okolicach 14 grudnia - urodzin pomysłodawcy i organizatora - wokalisty i managera Piotra Jagóry. Od początku, festiwal związany jest z warszawskim klubem Progresja.

Pierwszy Jagórfest był jedynie oryginalnym pomysłem na uczczenie 21 urodzin. Na scenę klubu Progresja zostały zaproszone cztery mało znane warszawskie zespoły - głównie znajomi jubilata. Chociaż w tym pierwszym roku impreza była głównie nastawiona na „krewnych i znajomych królika”, to ogóle zainteresowanie imprezą przerosło wszelkie oczekiwania. Wtedy właśnie zrodziła się idea stworzenia czegoś większego niż tylko małego koncertu.

Już rok później, tą ideę można było nazwać festiwalem. Po poszukiwaniach i selekcjach, na scenę zaproszone zostało sześć warszawskich zespołów, z czego tym razem, można było sobie pozwolić na wyodrębnienie gwiazdy wieczoru - zespołu Dragon's Eye. Poza dobrze znanymi w warszawskim środowisku muzycznym „Dragonami ", wystąpili również Joy Machine, Graal, Silence Project, Mind Asylum i De Lemonade. Jako, że pomysł zaczął przybierać na sile, promocja koncertu również została rozszerzona - honorowy patronat medialny objął najstarszy i niewątpliwie największy portal internetowy muzyki rockowej - rockmetal.pl.

Publiczność entuzjastycznie przyjęła pomysł festiwalu i przybyła w liczbie przekraczającej domysły organizatora, pozostając w klubie długo po występie ostatniego zespołu.

Po niewątpliwym sukcesie Jagórfestu II , w grudniu 2006, pojawił się pomysł, aby nie ograniczać się wyłącznie do zespołów warszawskiego środowiska muzycznego, ale zaprosić kultowe zespoły z całego kraju. Już w marcu 2007, rozpoczęto przygotowania do trzeciej edycji imprezy.

Negocjacje, burze mózgów - ich wynikiem był Jagórfest3, który odbył się 14 grudnia 2007. Znów sześć zespołów, zespołów z wielkim doświadczeniem i wieloma albumami na koncie, ale jakże trudno wybrać gwiazdę wieczoru spośród śmietanki polskiej sceny metalowej! Bydgoski Chainsaw, rzeszowski Monstrum, krakowski Witchking, oraz warszawski Testor ściągnęły do Progresji  rzesze swoich fanów i wywołały niemałe zainteresowanie środowiska rockowego.

Na scenie nie zabrakło również samego jubilata, który tym razem pokazał się (jak i rok wcześniej) jako wokalista zespołu Graal. Niezwykłą jak na deski sceny progresyjnej atrakcją, był warszawski zespół Strefa Mocnych Wiatrów, który rozruszał niekiedy sceptyczną publiczność wybuchową mieszanką rocka i pieśni marynistycznych.

Jeszcze raz, zespoły, znajomi i publika bawili się w Progresji  do progu wytrzymałości jej ekipy, a logo Jagórfestu na stałe zagościło w kalendarzach imprez rockowych.

Impreza spotkała się raz jeszcze z ogromnym zainteresowaniem, dlatego też, w sprzyjających okolicznościach wszedł w życie pomysł zrodzony już po drugiej edycji - zorganizowania edycji letniej. Summer Jagórfest wychodzi poza granice Polski - 14 czerwca 2008, na scenie pojawi się Týr (Wyspy Owcze), VidockHyperion (Czechy) oraz Dragon's EyeAt The Lake (Polska).

Czwarta edycja Jagórfestu odbyła się 13 grudnia 2008 roku. Na scenie pojawiła się aż 8 zespołów. Poza grającymi już na poprzednich edycjach zespołami : Chainsaw, Testor, Dragon's EyeStrefą Mocnych Wiatrów, zagrały zespoły: Privateer (gdzie wokalistą jest zwyciązca Szansy na Sukces z 2004 roku Marcin Maliszewski ), młody zespół rockowy Homeless Rockers (laureaci festiwalu Młodzi Zdolni 2009), black-death metalowy Metamorfizm oraz oldschoolowy Thrash M. Czwartej edycji festiwalu Jagórfest patronował Burmistrz dzielnicy Bemowo - Pan Jarosław Dąbrowski , któremu po dziś dzień jesteśmy bardzo wdzięczni .

Już zaś w grudniu czeka na nas kolejna edycja festiwalu. Gwiazdą Jagórfest 5 będzie żywa legenda polskiego metalu zespół Turbo, który będzie promował swój nowy album "Strażnik Światła". Obok naszej muzycznej dumy narodowej wystąpią zesoły: Monstrum, Horrorscope, Homeless RockersStrefa Mocnych Wiatrów.